Before you buy a puppy

KAS SEE TÕUG SOBIB MULLE? Jrt be Slk

Jack Russell terjer is a big dog in a small dog's body. Om Jrt Elwalumuline, courageous, tireless, good-humored and stubborn dog, After an excellent companion for active people of the same temperament. To, one that Russell would be happy and calm, He wants both the mental and physical work.

Russell likes the attention and addressing all forms of cooperation, and she enjoys the family man. You can go hunting with him, both as a practice of various dog sports.

He is very cooperative and quick learning ability, but because of his ingenuity to be taken into account, that he often likes to do things our way. With its energetic and fearless nature with Russell on the other hand is a very sensitive and telepathic dog – He lets himself clearly interfere with the host, resentment, and the wheel could have sincerely glad, if you can master a good mind to prepare. Russell encourages a family member to act, scares bad mood and boredom, and means, that you've found its a really great and loyal friend.

German shepherd is one of the most popular dog breeds world. This breed has been bred consistently year 1899. German shepherd dog breeding, is the author of the idea Max von Stephanitz, which has set itself the goal to breed clever, strong, durable and loyal dog breed. Today the most common German Shepherd working dog in the world. He used to guard, transmitting, persecutory, salvation- and juhtkoerana. The German Shepherd is a highly intelligent, obedient and eager to learn. He is well taught and active dog.

German Shepherd dog sofa is not, and therefore it is not suitable for every person. Certainly not, he tends to be in many homes as aiakaunistus. He was bred in order, to do the work and he also wants to do. If he does not apply his energy, it can lead to devastating home and garden.

Koera võtmine ei pruugi olla hea mõte, kui:

•koera järgi koristamine ei tundu sulle vastuvõetav

•sul ei ole aega koeraga iga päev väljaspool oma aeda jalutada

•sul ei leidu aega/tahtmist osaleda koeraga algkoolitusel

•mõni pereliige on koera võtmise vastu

How much JACK RUSSELL TERRIER and German Shepherd puppy and WHY?

Jack russell terjerite keskmine hind Eestis hetkel on 1000-1500 €. German Shepherd puppy price 800-1200 €. Ühe kutsika hind kujuneb tavaliselt pesakonna sünnile eelnenud ja järgnenud kulutuste järgi. Kui kokku lugeda kõik kulutused, mis on tehtud terviseuuringutele, geenitestidele, isase paaritusmaksudele, kutsikate sünni ja üleskasvatamisega seonduvale, siis vahel, hea õnne puhul võib kasvatajale midagi preemiaks rahakotti jääda. Tihtipeale aga jääb kasvataja ka suurde miinusesse. Niisiis ei ole eetiline pesakonna tegemine mingis mõttes äriline ettevõtmine, vaid ennekõike kallis harrastus.

Port Fortis Amore Amore

KAS PABERITEGA VÕI ILMA?

“Paberid” ehk registreerimistunnistus on koera sünnitunnistus. See on dokument, mis kinnitab, et sinu kutsika vanemad on samast tõust, neil on tehtud terviseuuringud ja nad näevad välja nagu see tõug välja nägema peab. Tõutunnistuse olemasolu ei tähenda, you have to go to dog shows or breed him to cope.

Ühe kutsika tõutunnistus maksab kennelliidus 13 €. Müüti “paberid on kallid” levitavad tihtipeale kutsikamüüjad, who save for Health Research and the proper care of the puppies from dogs and reproduce despite, kas nad on terved või kannavad pärilikke haigusi. Selliseid kasvatajaid nimetatakse “milleriteks” ja nende eesmärk on teenida kasumit ning nende eesmärk on vastutus endalt ära veeretada. Kui kutsikas müüakse ilma dokumentideta, siis ei ole teil mingit garantiid, et teie kutsikal ei ilmne mõni pärilik viga, which could have been avoided, or that you have paid thousands of euros puppy, which will grow a normal mongrel dog.

Kui Teie oleksite ilma sünnitunnistuseta, siis kuidas Te saaks tõestada, et olete oma vanemate laps?

WHETHER OR Female Male Puppy

Emane on reeglina pisut rahulikum, väiksemat kasvu, tavaliselt 1-2 x aastas jooksuaeg, risk saada soovimatuid kutsikad, kui koer pole steriliseeritud või ei ole ta jooksuajal valvsa jälgimise all.

Isasel võib olla aasta läbi jooksuaeg, vajab rohkem koolitust, võib olla dominantsem aga ei pruugi (see eelkõige inviduaalne), jooksuaeg pole küll nö tilkuv ja verega kuid see võib olla isegi keerulisem, eriti kui koer pole eelnevalt saanud piisavalt koolitust või puudub hea kontakt omanikuga.

* Every female should not and certainly do not have to get the puppies. Hundikarjas saab kutsikaid vaid alfa-emane, teised toimivad ammedena-õpetajatena.

MA EI VÕTA KUNAGI KORTERISSE KOERA, SEE ON KOERA PIINAMINE, AGA KAS TÕESTI?

Kuigi füüsiline aktiivsus on väga oluline, do not depend on the dog's well-being, or the number of square meters in the courtyard of the existence / its size. See sõltub sellest, kui palju omanik temaga tegeleb. Ka õues elav koer vajab igapäevaseid jalutuskäike väljaspool oma aeda ja sotsialiseerimist teiste koertega, et olla psüühiliselt tasakaalus. Piltlikult öeldes sõidavad korterikoerte omanikud oma koeraga nädalavahetusel metsa, aga majaomanikud peaks oma koera pistma autosse ja viima ta linna sotsialiseeruma.

Jack russelile EI SOBI õuekoera elu, see viib enamasti halbade kommeteni (haukumine, kaevamine) ja koera psüühikahäireteni rääkimata sellest, russelitel that no undercoat.

The German Shepherd is certainly not only bred aiakoeraks requires a larger amount of brain training and involvement.

Peale igapäevaste jalutuskäikude vajab koer harjutamist uute olukordade, teiste koerte, inimeste ja olenditega (trammid-trollid, suusatajad, jalgratturid) ja koolitust, kuidas igas olukorras kuulata omaniku sõna. Aktiviseerimiseks sobivad mõtte- ja ninaülesanded, jälje ajamine ja asjade otsimine ning ka näiteks tasakaaluharjutused.

MIDA MA PEAN TEADMA KUTSIKA VANEMATE KOHTA ENNE OSTU?

Jack russell terjerite pesakonna vanematel peavad olema uuritud põlved ja silmad. Paaritada võib ainult terveid koeri, kelle terviseuuringud on korras. Silmauuringu tulemus ei tohi olla vanem kui 1.aasta! Reeglina sama paaritust ei tohi uuesti korrata ning Eesti Jack Russell Terjerite Tõuühingust peab olema võetud kinnitav kiri, et paaritus on nende poolt heaks kiidetud.

Vanematel peab olema saadud vähemalt üks näitusehinne “väga hea”, et tagada, et nad näevad välja nagu jack russellid ja nende iseloom on vastav tõule.

German Shepherd must have been düsplaasiauuring, 2a dogs over the age to be Steady (varrukakatsega) 2a, and compares the result of the minimum training KK-2, BH breeding there to test or tests ühiskonnakõlblikuse. In addition to the exhibition must have German Shepherds ratings “good” officially the exhibition. Under 1,5.a dog can not mate.

How to prepare a puppy-OVER HOMES?

Kutsikad kasvavad meie igapäevases keskkonnas, saavad harjuda igapäevaste helidega (pesumasin, tolmuimeja, lapsed, teised koer). Loovutusealised on kutsikad Eesti Kennelliidu poolt alates 7.ndast elunädalast aga meie loovutame kutsikad alates 8.ndast elunädalast.

Kutsikatele tehakse esimesed ussikuurid ja vaktsineerimine.

Kutsikad saavad kaasa:

•kutsika hooldus- ja toitmisjuhendi

•kennelliidu ostu-müügilepingu

•kennelliidu registreerimistunnistuse

•veterinaarpassi

•saavad mikrokiibitud

•mänguasja

•alustuspaki toitu paariks päevaks, mida kutsikas on harjunud sööma.

Kindlasti ma soovin, et edaspidigi tuldaks meile külla. saaksime kokku ja näeksime enda kasvandikke. Mul on hea meel kui saadate pilte ja kirjutate oma edusammudest.

Ootan ka kutsikaid enda juurde kuulekuskoolituse treeningutesse ja ka toitu saab minu käest edaspidi kutsikaomanik soetada.

 

 

Algse “abiks kutsikasoovjale” põhja koostas Kennel My Brand omanik Haita-Maari Zahharov.